Czyszczenie kanalizacji
- OPIS
- ZALETY I KORZYŚCI
- ZAKRES OFERTY
OPIS METODY CZYSZCZENIE KANALIZACJI
Metoda ta , dość powszechnie stosowana, polega na czyszczeniu przewodów kanalizacyjnych i przemysłowych przy wykorzystaniu wozu wysokociśnieniowego wyposażonego w pompę ciśnieniową, wąż oraz odpowiednie głowice. Dobór głowic zależy od rodzaju czyszczonej rury oraz rodzaju i ilości osadów zalegających w rurze. Metodą tą można czyścić przewody z osadów miękkich (np. mułu, piasku), twardych (np. zabetonowanych przykanalików), a także wycinać korzenie z kanałów.
Firma dysponuje trzema specjalistycznymi pojazdami niemieckiej firmy FFG przeznaczonymi do czyszczenia rur kanalizacyjnych o średnicy 150 – 2000 mm oraz usuwania zanieczyszczeń ze studzienek (wpustów) ulicznych. Można je wykorzystywać także do przepompowywania wody, szlamu (np. z zalanych piwnic), jak również do mycia elewacji budynków, pomników, zbiorników itp.
Zalety i korzyści technologii Czyszczenie kanalizacji :
- Możliwość pracy w zamkniętym obiegu wody (recycling) umożliwiająca kilkugodzinny cykl pracy bez konieczności pobierania czystej wody,
- Pompy o wydajności do 480 L/min przy ciśnieniu 200 Bar,
- Zbiornik o objętości 13 metrów sześciennych wyposażony w ruchomą przegrodę oddzielającą część na osady od części na czystą wodę,
- Stosowanie specjalistycznych głowic do:
– czyszczenia dużych średnic
– wycinania korzeni
– frezowania twardych osadów
Wykonujemy czyszczenie:
- sieci kanalizacyjnych (kanały sanitarne, deszczowe, wpusty uliczne),
- zbiorników,
- osadników,
- instalacji przemysłowych.
Czyszczenie kanałów odbywa się za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem, która pracuje w obiegu zamkniętym, przy czym wykorzystywana jest, po odpowiednim przefiltrowaniu, również woda ściekowa obecna w kanałach. Usuwanie osadu ze studzienek dokonuje się za pomocą systemu pneumatycznego (poprzez podciśnienie wytwarzane w zbiorniku).